Information om Covid-19

Onsdagen den 15.e april är vi tillbaka efter några få veckors uppehåll och drar igång verksamheten igen. Danielas dansskola följer Folkhälsomyndighetens rekommendationer och i nuläget finns ingen information om att fritidsaktiviter inomhus ska ställas in.  Skulle läget och direktiv förändras så står vi beredda att förändra verksamheten.

Dansskolan kommer att hålla dansklasser utomhus om möjlighet finns samt att undvika övning med kontakt. Glöm inte era utom och inomhus träningskläder!

  • Det viktigaste är att hålla en god handhygien och ni får därför gärna tvätta händerna när ni kommer till dansskolan samt innan ni går hem.
  • Avstå lektionen om ni har feber, hosta eller luftvägsbesvär

Vi informerar även att vårshowen är tyvärr inställd.

//Daniela

Kommentarer är avstängda.